Tereny zawodów

Sprint

Bieg odbędzie się w sobotę 30 maja w godzinach popołudniowych. Areną będzie krakowskie Stare Miasto, które zwykle jest oblężone przez turystów i to zapewne będzie jednym z największych wyzwań dla zawodników - bieganie w gęstym tłumie. Warto już zacząć to ćwiczyć. Sprint charakteryzować się będzie widowiskowością - kibice w centrum zawodów będą oglądać na żywo zmagania zawodników, ze szczególnym podkreśleniem kobiecej i męskiej elity.

Ostatnią używaną wersją mapy Starego Miasta była ta zrobiona na Puchar Świata w 1990 roku. Nie było jeszcze wówczas standardu ISSOM. Mimo to, poglądowo, udostępniamy mapę pod tym linkiem.


Middle

Bieg odbędzie się 31 maja w godzinach porannych i okołopołudniowych. Areną będzie wschodnia część lasu Bronaczowa. Cały kompleks leśny charakteryzuje się niezwykle wymagającą rzeźbą terenu - zarówno pod względem techniki nawigacji, jak i pod względem fizycznym. Dystans średni będzie więc ukierunkowany głównie na jak najwyższy poziom sportowy, choć nie zabraknie też elementu "show", który zapewnią nadajniki GPS.

Ostatnimi zawodami, jakie odbyły się w lesie Bronaczowa, był Puchar Wawelu w 2008 roku. Mapa z zawodów znajduje się tym linkiem.Powyższe obszary są terenami zamkniętymi. Co to oznacza?
Tereny te są zamknięte dla wszystkich zawodników, którzy potencjalnie mogą wziąć udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Masters.
Na tych terenach niedozwolone jest:
- przebywanie z wyjątkiem dróg i miejsc publicznych,
- organizowanie treningów/zawodów na orientację z wykorzystaniem jakiejkolwiek mapy terenu,
- organizowanie innych treningów/zawodów biegowych (np. mających na celu testowanie wariantów).

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

WKS Wawel
ul. Podchorążych 3
30-084 Kraków

Dyrektor imprezy:
Sławomir Cygler
+48508127708

Organizator