Zawody biegowe organizowane są na całym świecie. Zaletą dyscyplin biegowych jest to, że zajęcia są dostępne niemal wszędzie. Zakłady na lekkoatletykę obejmują nie tylko biegi, ale także chód, płotki, kulę, dysk i oszczep, skok w dal, skok wzwyż i skok o tyczce.

Bieganie to widowiskowa i powszechna dyscyplina sportu, ale biura bukmacherskie dodają do niej wydarzenia nieregularnie: przy okazji Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata i Europy. Są popularne imprezy (Złota i Diamentowa Liga), ale bukmacherzy nie pokrywają ich zbyt dobrze.

zaklady sportowe

Rodzaje zakładów

  • Zwycięstwo w wyścigu – kto pierwszy ukończy dany wyścig.
  • Zwycięstwo w turnieju – na znanych turniejach w każdej kategorii (imprezie biegowej) startuje setka biegaczy, ale tylko 5-7 zawodników ma realne szanse na zwycięstwo.
  • Kto jest wyżej – z pary zawodników na bieżni i boisku musisz wybrać tego, który jest wyżej w wyścigu lub wydarzeniu.
  • Top 3, top 4, top 6, itd.

Cechy zakładów na lekkoatletykę

Turnieje odbywają się na świeżym powietrzu w ciepłym sezonie i w pomieszczeniach zamkniętych w zimie. Zazwyczaj domy bukmacherskie nie dodają do oferty konkursów zimowych, ponieważ nie cieszą się one zainteresowaniem wśród graczy.

Sezon rozciąga się na 4 miesiące, więc dyscyplina nie nadaje się do stałej gry. Postaw na bieganie w połączeniu z tenisem i sportami, których mecze rozgrywane są regularnie.

Analiza zdarzeń

W sporcie biegowym istnieje ponad 12 dyscyplin. Analizując każdą z nich, należy wziąć pod uwagę różne czynniki. W sprincie ważne jest przyspieszenie startowe, od którego zależy wynik wyścigu. Podczas dłuższych wyścigów liczy się wytrzymałość, taktyka i zarządzanie intensywnością.

Silni biegacze często tracą energię i nie wkładają najlepszego wysiłku w wyścigi na 1/4 i 1/2. Faworyt do zajęcia drugiego lub trzeciego miejsca w kwalifikacjach. Najważniejsze jest, aby zakwalifikować się do finału i uzyskać jak najlepszy czas.

Sportowcy mogą być dodatkowo zmotywowani. Na najważniejszych zawodach ustanawia się wiele rekordów światowych, krajowych i osobistych. Jeśli zawodnik nie zakwalifikuje się do wysokiego rankingu, będzie próbował ustanowić rekord indywidualny lub krajowy na ważnej imprezie.

W wyścigach singlowych łatwiej jest wytypować faworytów. Przy analizie wyścigów sztafetowych bierze się pod uwagę więcej punktów, zwłaszcza gdy do drużyny dołączają nowi zawodnicy. Porównanie siły zawodników i przewidzenie wyniku drużyny jest trudniejsze.

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę pogodę, nagrody pieniężne, wsparcie kibiców, statystyki, formę i przebyte kontuzje zawodników.

Jak mogę obstawiać zakłady sportowe?

Przyjrzyjmy się sekwencji na przykładzie BK 888.ru, ponieważ ten sport pojawia się tutaj najczęściej:

  • Rozwiń linię w lewo i otwórz sport Athletics (znajdujący się w pierwszej dziesiątce).
  • Wybierz dyscyplinę i turniej.
  • Zdecyduj o zwycięzcy. Kliknij nazwisko zawodnika.
  • W kuponie po prawej stronie wpisz wielkość transakcji i kliknij na Zawrzyj zakład.

Procedura u innych legalnych bukmacherów jest taka sama, z tym że nazwa ostatniego przycisku jest inna (Place Bet, Place, itd.).